Operations Analyst - null

Description : Operations Analyst. Company : null. Location :

Operations Analyst Job ID: R0304500 Full/Part-Time: Full-time
Regular/Temporary: Regular Listed: 2023-11-16
Location: Warszawa
Position Overview

Stanowisko: Administrator

Miejsce pracy: Warszawa

Zadania na tym stanowisku
  • obsługa operacyjna transakcji związanych z produktami bankowymi dla klientów indywidualnych z Włoch;
  • obsługa codziennych operacji;
  • ścisła współpraca z biurami Grupy Deutsche Bank zlokalizowanymi we Włoszech oraz w Warszawie;
Nasze wymagania
  • bardzo dobra znajomość języka włoskiego, zarówno w mowie jak i piśmie;
  • znajomość drugiego języka mile widziana;
  • wykształcenie - co najmniej średnie; dodatkowym atutem będzie dyplom ukończenia studiów wyższych;
  • dokładność, systematyczność i terminowość;
  • odpowiedzialność;
  • umiejętność pracy w zespole i nawiązywania dobrych relacji;
  • pragmatyczne podejście do rozwiązywanych problemów;
  • mile widziane doświadczenie w pracy w departamentach operacyjnych lub administracyjnych w obszarze finansów (banki, ubezpieczenia itp.);
To oferujemy
  • szkolenia wdrożeniowe;
  • pracę w młodym, dynamicznym i międzynarodowym zespole;
  • zdobycie dogłębnej wiedzy dotyczącej sektora bankowego, w szczególności dotyczącej obsługi produktów finansowych o różnej złożoności, przeznaczonych dla klientów indywidualnych.

Our values define the working environment we strive to create – diverse, supportive and welcoming of different views. We embrace a culture reflecting a variety of perspectives, insights and backgrounds to drive innovation. We build talented and diverse teams to drive business results and encourage our people to develop to their full potential. Talk to us about flexible work arrangements and other initiatives we offer.
We promote good working relationships and encourage high standards of conduct and work performance. We welcome applications from talented people from all cultures, countries, races, genders, sexual orientations, disabilities, beliefs and generations and are committed to providing a working environment free from harassment, discrimination and retaliation.

Visit Inside Deutsche Bank to discover more about the culture of Deutsche Bank including Diversity, Equity & Inclusion, Leadership, Learning, Future of Work and more besides.